Genelde site hiti arttırmak için bot kullanımı yapan site sahiplerine sesleniyorum. Özgün olarak sitenizin hitini arttırma imkanı olduğunu bilmenizi isterim. Bot ile bir yere varılmaz ve varılsa bile nasıl çıkış yaptıysanız öylede iniş gösterirsiniz. Bot kullandığınız vakit her şeyin güzel gittiğini görürsünüz ve daha fazlasını istersiniz, yani bir bot 500 ziyaretçi yolluyor ise siz daha fazlasını isteyip 5.000 ziyaretçi istiyorsunuz. Yani bot kullandığınızda bile kendinizi durduramayıp daha fazlasını isteriz maalesef bu insanoğlunun yapmak istemeyipte yaptığı nadir unsurlardan birisidir.
Diyeceksinizki özgün olarak site hiti arttırmak zor değilmi. – Zor tabikide fakat sen severek ve bunu iş olarak benimser isen zaten sen bile şaşıracaksın, ben nasıl bu kadar iyi oldum diye. Ve bu işe başladığınızda olumsuzluklar ve başarısızlıklar karşınıza tabikide çıkacak, her iş gibi. Ama önemli olan o başarısızlıklar ve olumsuzluklardan tecrübe edinmek, bunu yapabiliyor iseniz zaten en büyük girişimci siz olursunuz emin olun.

Özgün Olarak Sitenizin Hitini Nasıl Arttırabiliriz ?

Her makalemde olduğu gibi bu makalemde’de söyelemekten usanıp bıkmadığım, “Özgün Makale Yazın”

Kopyala yapıştır yapmayın.
SEO Çalışması uygulayarak muhteşem bir çıkış yakalayabilirsiniz. Tabi doğru mantık, teknik ve taktik ile yapar iseniz başarılı olabilirisiniz.
Site hızınızın +75 Puan üzerinde tutmanızdaki fayda google’nin sizin sitenizi yukarılara taşıması olacaktır.
Responsive ve Mobil Tasarım bir siteniz var ise google aynı şekilde sizi responsive ve mobil tasarım olmayan sitelere nazaran daha çok ön plana atacaktır.
Güncel gündemden faydalanın, yani google 5 yıl önceki popüler bir konu yazmış bir siteyi yukarıya taşımaz. Siz 5 günlük bir konunuz olsun ve 5 yıl önceki popüler konu ile aynı yazı olsun direkt google sizi yukarıya taşıyacaktır. Nedeni ise google artık güncel konulara ve sitelere yer verdiği bir algoritma geliştirmesinden kaynaklıdır.
Google PR değeri yüksek olan sitelere tanıtım yazısı verin. Bütçeniz var ise.
Forumlara veya haber sitelerine footer veya header kısımlarına link vererek sitenizi organik bir şekilde üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

umarım yararlı bir makale olmuştur ve faydalı bilgiler vermişimdir okuduğunuz için teşekkürler 🙂

One Comment

  1. bilgilendirici bir içerik olmuş biraz daha detaylı anlatım yapabilirdiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir