İnstagramı ürün pazarlama  , reklam amaçlı veya  ürün satmak için kullanıyorsanız bu özellik tam sizlik.Ben instagram işletme profiline geçemiyorum diyorsanız üzülmeyin.Henüz aşamalı olarak kullanıma açılmış olan özellik sizin kullanımınıza açılmamış olabilir.

Gelelim İnstagram işletme profiline nasıl geçerim  sorusuna.

 • Profilinize gelin ve ayarlar simgesine tıklayın.
 • Hesap kısmında işletme profiline geç’e tıklayın.
 • İşletme profiliniz ile ilişkilendirmek istediğiniz facebook sayfasını seçiniz. (Unutmayın bu işlem işletme profiline geçtikten sonra bir daha düzenlenmiyor.Değiştirmek istediğinizde kişisel hesaba geçiş yapmanız ve tekrardan işletme profiline geçiş yapmanız gerekiyor.)
 • Ve son olarak İşletme profilini ayarla sayfasındaki iletişim bilgilerinizi gözden geçirin, gerekli düzenlemeleri yapın ve Bitti’ye tıklayınız.

Merak edilen bir çok soru var aslında ; instagram işletme profili ücretli mi, instagram işletme profilinin vergi yükümlüğü varmı, işletme profilimi nasıl kapatabilirim, işletme profiline geçmenin avantajları nelerdir gibisinden soruların cevabını bu yazımızda bulmanız mümkündür. Ama unutmayın ki hesabınızı kısıtlayan yönleride vardır.

 • Bunlardan ilki şöyle ki ; İşletme profili üzerinden yaptığınız paylaşımları sadece eşleştirdiğiniz facebook hesabı üzerinden paylaşa bilirsiniz . Kişisel profiliniz veya başka bir sayfa üzerinden paylaşım yapamazsınız. Eğer ki yanlış sayfa ile ilişkilendirdiyseniz hesabınızı deminde söylediğim gibi kişisel hesaba geçiş yapıp tekrardan işletme profiline geçiş yaparak facebook sayfası ilişkilendirme kısmını tekrardan doğru sayfaya yapabilirsiniz.
 • ikinci olarak işletme profilleri gizli hesap olamaz. İletişim bilgileriniz ve paylaşımlarınız tamamen hakla açık olucaktır.

Kısıtlamaların yanında kullanımı işletmeniz açısından fayda sağlaya bilicek bir çok özelliği mevcuttur.

 • Sayfanız ile ilgili İstatistiklere erişim kazanırsınız. gönderi etkileşimleri takipçileriniz sayfanız üzerindeki eylemleri gibi.
 • Profilinizin üst kısmına iletişim butonu bulunabilir. Yol tarifi, telefon numarası ve/veya e-posta adresi ekleyebilirsiniz.
 • Profil resminizin hemen altında iş alanınız yani kategori gözükücektir. bu kategori, ilişkilendirdiğiniz facebook sayfasının kategorisi ile aynı olucaktır.
 • Fiziksel bir adres girildi ise açıklama kısmında gözükücektir.

Sorulara cevap vericek olursak. İşletme profiline geçiş yaparken veya yaptıkdan sonra hiç bir fiyat ödemiyorsunuz. Vergi kısmına gelirsek , Ülkemizde gelende resmi bir işletme olmayan kişi veya kişileri sevindiricek türden. Hesaba geçiş yaparken işletmeniz varmı vergi numarası ne gibi sorular sorulmuyor o yüzden hiç bir şekilde vergi ödemiyorsunuz.

Facebook’un instagramı satın almasının nedenlerinden biri zaten internet alışverişlerinin artık artmış olması özellikle ülkemizde. Facebook dükyan, İnstagram işleme profili, Artık instagramda reklam verebiliyor olmanız tüm bunların temelinde bu yatıyor.

İnstagram işletme profilini nasıl kapatırım diyorsanızda. Gene aynı şekilde profilinizden ayarlar simgesine tıklayarak hesaplar kısmından kişisel hesaba geçiş yaparak kapatabilirsiniz.

6 Comments

 1. Meraba bi sorum olacak ben isntagramda işletme hesabına gectim profilimin üstünde 30 profil görüntülenme son 7 günde yazıyor ve bunu başkalarıda gorebiliyor baska hesaplardan kendi profilime giriyorum gözüküyor nasıl düzeltebilirim

 2. Merhaba
  instagram hesabım kapatıldı.İşletme profilinde idi ve facebook hesabıma bağlıydı.Yenibir hesap açtım.Facebooktaki beğeni sayfamı eklemeye çalışıyorum.”bu sayfa instagram hesabına bağlı”mesajı çıkıyor.Nasıl bir yol izlemem lazım yeni instagram sayfam için
  tşkler

  • Facebook Üzerinden Bağlantı yapmak istediğiniz Beğeni sayfasının ayarlar sekmesinin altında Instagram Sekmesi vardır. O sekmeyi tıklayıp eski instagram hesabınızın bağlantısını kesmelisiniz. Sonrasında tekrar deneyin Olucaktır.

 3. Teyfik

  İşletme hesabına geçtim ve kategori değiştirmek istiyorum,bunu Facebook sayfası aracılığıyla yapmam gerekiyormuş,Facebook sayfasından ayarladım ve oldu da,yalnız instagram da hala eski kategorinin adı geçiyor değişmiyor !

  • Kusura bakmayın geç dönüş yaptım. Hesabınızı tekrardan kişisel hesaba çevirin . sonrasında yapmak istediğin ayarlarda tekrardan işletme profili kurun Teyfik bey.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir